سفارش تبلیغ
صبا
این تویی که اغیار را ازدل های دوستانت زدودی ... و چون عالَم ها آن را وحشت زده کند، تو همدم آنانی . [امام حسین علیه السلام ـ در دعای روز عرفه ـ]
موعودنامه
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» گندم از گندم بروید جو زجو

گندم از گندم بروید جو زجو

بعضیها فکر میکنن صف اول نماز جماعت مخصوص پیر مردا یا پیرزناست.خدا نکنه یه بچه خردسال بره صف اول بشینه.چنان نهیبی به بچه بیچاره میزنن که ........

بارها جاهای مختلف که امام جماعت بودم وقتی همچین قضیه ای را میدیدم،محترمانه به بزرگترا تذکر می دادم که این کار و نکنن و بچه ها رو از صف اول عقب نندازن.میگفتم:روایت از آقا رسول الله (صلی الله علیه و آله وسلم)هست که فرمودند:بچه هار ا از صف اول نماز جماعت عقب نرانید بلکه بین آنها فاصله شوید.

اما .......عوض اینکه گوش بدن و عمل کنن،سر نزدیک گوش همدیگه می بردنو وبا نگاه تحقیر آمیزی به من (خدا می دونه درباره من چی می گفتن)انگ بی سوادی به من میزدن و میگفتن :ما تا حالا ندیدیم یه بچه بیاد صف جلو بشینه..صف اول مال پیرمرداست.منم گاهی به زبان شوخی بهشون میگفتم:جلو تر از صف اول امام جماعت ایستاده که اونم جوونه ...بنا برمطلب شما امام جماعت هم باید حتما پیرمرد باشه.

باور کنید بعضی رفتار های بزرگتر باعث بعضی ناهنجاری ها میشه.به این چندتا خاطره از حاج آقا قرائتی توجه بفرمایید........ 

هفت ساله بودم که به یکی از مساجد کاشان رفتم.در صف اول نماز جمعه ایستاده بودم که پیرمردی مرا به عقب هل داد و گفت:بچه صف اول نمی ایستد!واین درحالی بود که با بی احترامی هم جایی را غصب کرد و هم ذهن کودکی را نسبت به نمازومسجد مکدر کرد.پس از گذشت سالها هنوز آن خاطره تلخ در ذهنم مانده است.

 معلم بداخلاق

یادم نمی رود وقتی معلم سر کلاس می امد،مشق ها را چنان خط می زد که گاه کاغذ پاره می شدوما همین طور مات ومبهوت نگاه می کردیم که آقا !ما تا نصف شب مشق نوشته ایم و شما اصلا نگاه نکردی که ما چه نوشته ایم.آنقدر معلم ما بداخلاق بود که اگر یک روز که لبخند می زد ما تعجب می کردیم.

یادم نمی رود روزهایی که مدرسه می رفتم ،وقتی مدرسه تعطیل می شد بچه ها با سیخی،میخی ،چوبی دیوارهای مردم را خط می کشیدند.

فکرکردم که این اثر کار معلم است.وقتی معلم مشق شاگردرا خط می کشد ،آن هم طوری که گاهی ورقه پاره می شود، بچه هم خارج مدرسه به دیوار مردم خط می کشدنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حبیب الله حاتمی فرد ( یکشنبه 88/1/30 :: ساعت 12:5 صبح )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اثبات وجود حضرت ولی عصر علیه السلام
خبر تازه
سالروز اشغال فلسطین
جوان
مردی که کمک خواست
گندم از گندم بروید جو زجو
چرا بعضىها دعایشان مستجاب نمى شود؟
احادیثی در باب شوخی
خمس..............
لقمه حرام و آثار آن
تکلیف.........
خمس..............
میلاد مسعود امام هادی علیه السلام مبارک
تکلیف...
حدیث پزشکی10
[همه عناوین(114)][عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 6
>> بازدید دیروز: 8
>> مجموع بازدیدها: 79607
» درباره من

موعودنامه

» پیوندهای روزانه

آیت‌الله مکارم : غرب دچار نوعی جاهلیت مدرن شده است [57]
گفتگوی فارس با روانبخش: [61]
[آرشیو(2)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
اخلاقی تربیتی[15] . آینه عبرت[11] . فقه و زندگی[11] . حذیث پزشکی[9] . عبرتهای عاشورا[9] . شیطان شناسی[6] . روزه[5] . زکات فریضه ای فراموش شده[5] . موعود[5] . خرافات و انحرافات[4] . امربه معروف ونهی از منکر[3] . تکلیف[3] . امنیت اجتماعی[2] . امام شناسی[2] . لبخندبزن مؤمن[2] . مدیریت[2] . مهارت های زندگی . امام-زمان-طول عمر-اثبات . ازدواج موقت . جوان-جوانی-تندرستی-شیعه-علم-دانشجو-رهبر معظم انقلاب . چرا بعضى‌ها دعایشان مستجاب نمى شود؟ . داستان-از ماست که بر ماست-توکل به خدا . شوخی . فلسطین-اشغال فلسطین-صهیونیسم-صهیون . گندم از گندم بروید جو زجو-معلم-نماز جماعت .
» آرشیو مطالب
پاییز 1387
تابستان 1387
بهار 1387
زمستان 1386

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی
معصومین
mostafa news

یاعلی مولا
درویش
جواد
دختران مهتاب
امیدزهرا
آغوش خدا

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان
» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب